SAP Slovensko po desiatich rokoch zmenilo svoje sídlo.

Slovenská pobočka jednej z najvýznamnejších softvérových spoločností na svete, SAP Slovensko, si od januára tohto roka prenajíma vyše 3 000 m2 kancelárskych priestorov v rámci moderného kancelárskeho komplexu Twin City. Okrem rozsiahlej kancelárskej plochy, SAP do svojho lízingového kontraktu pridalo približne 120 podzemných parkovacích miest. Spoločnosť sa presťahovala z budovy BBC V, kde sídlila od roku 2007.

Na 4. poschodí v budove Twin City C, SAP popri klasických kanceláriách (open space) vybudovalo školiace stredisko, relax zónu, zónu pre programátorov či klientské centrum. Navyše SAP Slovensko do nových bratislavských priestorov presťahovalo aj špičkové vývojové centrum SAP Lab Slovakia, v rámci ktorého vznikajú podnikové softvéri SAP pre globálny trh. Na svete sa nachádza menej než 20 podobných developerských centier.

„Nové priestory a nové vybavenie nám umožnili dostať všetky oddelenia, strediská a centrá SAP v Bratislave pod jednu strechu. Naši zamestnanci sa na novej adrese môžu aj odreagovať v relax zóne, skúmať nové veci v zóne pre programátorov. Rozvoj kreativity a zvedavosti je pre našu prácu veľmi dôležitý,“ komentuje generálny riaditeľ SAP Slovensko Richard Guga.

Prestížny kancelársky komplex Twin City sa nachádza v novovznikajúcej biznis štvrti v centre Bratislavy, v blízkosti hlavnej autobusovej stanice Mlynské Nivy a pri dôležitej križovatke ulíc Karadžičova a Mlynské Nivy.

Tím prenájmu kancelárskych nehnuteľností a zastupovania nájomcov, medzinárodnej realitno-poradenskej firmy, JLL zastupoval spoločnosť SAP počas celého procesu presídlenia.

„S rastom ekonomiky, prichádzajúcimi novými tredmi a s neustále rastúcou ponukou nových moderných kancelárskych priestorov sú takéto presídlenia prestížnych slovenských a zahraničných firiem prirodzenou odpoveďou. Táto transakcia patrila k najväčším počas minulého roka, pričom sťahovanie sa uskutočnilo až na prelome rokov. Do konca roka 2017 očakávame viacero podobných transakcií kde klienti novými priestormi zlepšujú pracovné prostredie svojich zamenstancov,“ dodal Dalibor Surový, vedúci oddelenia kancelárskych nehnuteľností JLL.

O spoločnosti SAP

Spoločnosť SAP, líder na trhu aplikácii pre podnikový softvér, pomáha spoločnostiam všetkých veľkostí a odvetví fungovať lepšie. Spoločnosť SAP umožňuje ľuďom a organizáciám na všetkých úrovniach, od pracovníkov v kanceláriách až po predstavenstvo, od skladu po obchodné priestory, všetkým ktorí používajú stolový počítač či mobilné zariadenie, spolupracovať efektívnejšie, využívať aktuálny prehľad o podniku účinnejšie, a tým si udržať náskok pred konkurenciou. Aplikácie a služby SAP umožňujú viac ako 335 000 zákazníkom riadiť svoje firmy rentabilne, plynule sa prispôsobovať podmienkam a dosahovať tak udržateľný rast. Viac informácií na www.sap.com.