Merck Sharp & Dohme (MSD) v Twin City v Bratislave.

Merck Sharp & Dohme, jeden z globálnych lídrov farmaceutického priemyslu, sa pripojil k skupine nájomcov najnovšieho kancelárskeho komplexu Twin City v Bratislave, kde si prenajal vyše 1 000 m2 kancelárskych priestorov.

Merck Sharp & Dohme (MSD), ktorá na slovenskom trhu pôsobí od roku 1993, je lídrom v oblasti biologickej liečby, kardiológie, liečby astmy a alergie, diabetu, infekčných chorôb, vakcín a starostlivosti o zdravie žien a detí.

Tímy z realitno-poradenskej spoločnosti JLL zastupovali MSD pri výbere vyhovujúcich priestorov, rokovaniach o nájomných podmienkach a zároveň zabezpečili projektový manažment pri výstavbe.

Kancelársky komplex Twin City, z dielne HB Reavis, sa nachádza v bratislavskej obchodnej štvrti v blízkosti hlavnej autobusovej stanice Mlynské Nivy a rovnako pri dôležitej križovatke ulíc Karadžičova a Mlynské Nivy. Nájomcom komplex ponúka spojenie moderných priestorov v A štandarde so všetkými nevyhnutnými službami – viacerými reštauráciami, kaviarňami, maloobchodom, ako aj veľmi výhodnú polohu v tesnej blízkosti historického centra hlavného mesta.

Twin City je špičkový projekt, súčasť novej biznis štvrte, ktorú v tejto lokalite postupne vybudujeme. Sme radi, že naše portfólio nájomcov sa rozšírilo o ďalšiu významnú spoločnosť. Veríme, že spoločne so silnými partnermi prinesieme život do novej bratislavskej biznis zóny," dopĺňa Adrián Rác, Generálny riaditeľ HB Reavis Slovakia.

Peter Musil, Generálny riaditeľ spoločnosti MSD, hovorí: „Našou prácou je chrániť a zlepšovať zdravie ľudí. Aby sme naozaj uspeli, snažíme sa pre našich zamestnancov vytvárať motivujúce prostredie plné vzájomného rešpektu, ktoré podporuje tímovú prácu. Komplex Twin City je jedným z nich a naplnil naše požiadavky aj na dobrú dopravnú dostupnosť a vhodné technologické vybavenie.“

Dalibor Surový, Vedúci oddelenia kancelárskych nehnuteľností a Zastupovanie nájomcov JLL, uzatvára: „Bratislavský kancelársky trh je na strane developerov veľmi aktívny, keď takmer každý jeden developer prináša na trh nový kancelársky projekt. V prvom polroku 2016 dosiahol objem uskutočnených transakcií úroveň 110 000 m2, čo je pri porovnaní s minulým rokom nárast o takmer 48%. Taktiež pozorujeme zmenu v správaní nájomcov, ktorí sú v dobrom slova zmysle, čím ďalej tým viac vo svojich požiadavkách náročnejší. Hľadajú moderné, inteligentné a efektívne priestory, ktoré okrem vysoko kvalitného pracovného prostredia prinesú benefity pre súčasných zamestnancov a rovnako dokážu prilákať nové talenty.“

Michal Oparty, Vedúci oddelenia projektového manažmentu JLL, dodáva: „Náš tím projektového manažmentu zodpovedal za projekt od prvých štádií plánovania, technického dozoru počas výstavby až po kompletizáciu a odovzdanie priestorov. Vďaka vysokej profesionalite a najlepšiemu úsiliu všetkých zúčastnených strán – tímu klienta a rovnako prenajímateľa – sme aj napriek náročným podmienkam a obmedzenému času dokázali projekt odovzdať podľa plánu a s významnou úsporou nákladov.“