Nová centrála pre Boataround

Jeden z najúspešnejších slovenských start-upov, spoločnosť Boataround, stojí za zrodom jedinečnej online platformy, ktorá pomáha zákazníkom nájsť a prenajať si plachetnice a motorové jachty na viac ako 1 300 miestach v 72 krajinách sveta.

Tento rok sa spoločnosť rozhodla otvoriť svoju novú centrálu a v kancelárskom komplexe Blumental Offices na ploche 450 metrov štvorcových svojim zamestnancom priniesť nové funkčné kancelárske priestory.

Prinášame Vám rozhovor s Pavlom Pribišom, jedným zo zakladateľov úspešnej spoločnosti Boataround.

 

 

Aké boli Vaše prvé kroky (online, existujúce kontakty, realitné kancelárie) a aký bol Váš časový plán? Podarilo sa ho splniť podľa vašich predstáv?

Úplne na začiatku sme dostali tip na priestor, ktorý sa nám celkom páčil, ale nevedeli sme sa tam pohnúť ďalej. Stratili sme tam niekoľko mesiacov. Potom sme si povedali, že vyskúšame nájsť agentúru a skríning necháme na ňu. Časový plán nám samozrejme nevyšiel, prišla pandémia. Nakoniec sa ale oplatilo počkať, našli sme super priestor.

Dokázali ste sa na bratislavskom kancelárskom trhu zorientovať? Mali ste presnú predstavu o tom akú veľkú kanceláriu budete potrebovať, alebo akú workplace stratégiu by ste chceli v priestore aplikovať?

Vybrali sme si agentúru JLL, ktorú som ešte poznal z podobných projektov pre Booking.com. Tá nám pomáhala so skríningom, našimi očakávaniami a nakoniec aj s vyjednávaním. Neviem si to bez toho dosť dobre predstaviť.

Čo sa týka priestoru, viac menej sme vedeli, čo chceme. Chceli sme nájsť lokalitu a konkrétne miesto, kde nám bude fajn.

 

 

 

Aké boli kritériá novej kancelárie a čo bolo napokon tým rozhodujúcim faktorom?

Pre nás bolo dôležitá hodnota, ktorú chceme zamestnancom ponúknuť vo forme príjemného a zdravého miesta na prácu. Denné svetlo, otvárateľné okná, kvalitná klimatizácia, záhrada, dobrá dostupnosť a kvalitné gastro v okolí. Corwin nám bol navyše celkom sympatický a snažil sa nám ísť v ústrety.

Aké je vaše odporúčanie, aké kritéria by mali firmy vášho rozsahu hlavne zvažovať?

Celkom dôležité je to, aby firmy využili kvalitnú agentúru a právne služby. Hlavne pokiaľ firma rieši priestor, kde bude nasledujúcich niekoľko rokov. Freestyle pri vyjednávaní a príprave zmluvnej dokumentácii môže byť nakoniec hodne drahý.

 

 

Čo dokáže BA trh s modernými kanceláriami aktuálne ponúknuť?

Myslím že Bratislava má perfektnú ponuku a kvalitné priestory. V niektorých miestach je to s ponukou výrazne horšie, musíte robiť viac kompromisov.

Prečo napokon zvíťazila voľba – prenájom priestoru v Blumental Offices?

Zamestnanci si to odhlasovali:) Odhadujem, že najviac zavážila dobrá lokalita, pekný priestor a dobrá dostupnosť.