Jedným z prvým nájomcov najvyššej high-tech kancelárskej budovy na Slovensku bude spoločnosť Resco.

Spoločnosť Resco, jeden z globálnych lídrov v mobilných riešeniach pre podnikateľov, si prenajal vyše 2 400 metrov štvorcových v Nivy Tower, najnovšej kancelárskej budove z dielne slovenského developera HB Reavis.

Spoločnosť sa týmto zaradila medzi prvých nájomcov najvyššej high-tech budovy na Slovensku a v apríli budúceho roka presťahuje svoju slovenskú centrálu a všetkých 100 zamestnancov do nových moderných a funkčných priestorov.

Resco bolo založené v roku 1999 a počas svojej 20-ročnej histórie sa spoločnosť stala jedným z globálnych lídrov vo vývoji multiplatformových mobilných softvérových riešení. Spočiatku sa trojica zakladateľov sústredila na vývoj hier a aplikácií pre spotrebiteľov. S nárastom smartphonov a rastúcim významom mobility pre moderné podnikanie, firma v roku 2009 predstavila Resco Mobile CRM – multiplatformové mobilné riešenie, ktoré dnes využíva vyše 2 500 firiem a 200 000 licencovaných používateľov po celom svete.

„Tak, ako rastie náš trh, musíme rásť aj my. Za dvadsať rokov počet našich zamestnancov niekoľko násobne narástol a plánujeme rásť aj naďalej. Z tohto dôvodu sme hľadali vhodné priestory, ktoré nám poskytnú nie len dostatok miesta a pohodlia, ale aj komfort moderných administratívnych budov s celkovou vybavenosťou,“ povedal Eduard Kirchner, jeden z konateľov spoločnosti Resco.

Kancelárska veža Nivy Tower o výške 125 metrov sa nachádza v novom centre biznisu hlavného mesta, na rohu Svätoplukovej ulice a Mlynských nív. Na 29 poschodiach prinesie 31-tisíc metrov štvorcových prvotriednych kancelárskych priestorov s najvyšším certifikátom kvality budovy nielen z pohľadu vplyvu na životné prostredie – BREEAM, ale aj na ľudí pracujúcich v nej s názvom WELL. Budova ponúka popri tradičnom lízingu aj flexibilné riešenia pre stredne veľké firmy alebo projektové tímy (Qubes) a zároveň „full package“ riešenia v rámci coworkingového priestoru (HubHub).

„Nivy Tower privíta svojich prvých nájomníkov hneď z kraja budúceho roku. Spoločnosť Resco tak doplní už teraz pulzujúci biznisový ekosystém v zóne Nové Nivy. Vďaka nášmu konceptu Workspace as a Service, ktorý prináša služby s pridanou hodnotou a široké možnosti leasingu dochádza k vzácnemu budovaniu biznisových komunít prepájaním veľkých a menších firiem, startupov či freelancerov,“ dodáva Andrea Foretníková, riaditeľka pre leasing SK & CZ pre HB Reavis.

JLL tím z oddelenia prenájmu kancelárskych nehnuteľností zastupoval spoločnosť Resco od počiatočného prieskumu trhu, hľadania vhodného priestoru až po zastupovanie pri konečnom vyjednávaní novej lízingovej zmluvy.

Lukáš Králik z oddelenia kancelárskych nehnuteľností JLL, dodáva: „Nové moderné, technologicky vyspelé a certifikované budovy sa presadili už aj u nás, čo za posledné dva roky potvrdzuje dobudovanie viac než 200 000 m2 novej plochy kancelárií a ďalších 200 000 m2 s plánovaným dokončením počas 24 mesiacov. Charakter trhu sa aj týmto faktom preklápa z výhody na strane prenajímateľov do postupnej výhody pre nájomcov, keďže vyberajú zo širokého spektra možností. Na základe tejto novej ponuky kancelárskych priestorov porovnateľných so štandardami „západných“ moderných budov, viaceré nadnárodné firmy situujú svoje centrály u nás, domáce úspešné firmy s globálnym pôsobením, ku ktorým sa radí aj spoločnosť Resco nevynímajúc.“