JLL je novým správcom Twin City A.

Tím správy nehnuteľností, medzinárodnej realitno-poradenskej firmy, JLL získal od 1.apríla tohto roku pod svoju správu jednu z najmodernejších novodobých kancelárskych nehnuteľností v novovznikajúcej biznis štvrti v centre Bratislavy.

Ide o budovu A prestížneho kancelárskeho komplexu Twin City, ktorá sa nachádza v blízkosti hlavnej autobusovej stanice Mlynské Nivy a pri dôležitej križovatke ulíc Karadžičova a Mlynské Nivy. Jej vlastníkom je od konca minulého roka najstarší realitný podielový fond na Slovensku – Prvý realitný fond o.p.f, ktorý spravuje správcovská spoločnost IAD Investments.

Prvý realitný fond v roku 2016 rozšíril svoje portfólio aj o obchodné centrum Laugarício v Trenčíne. V rámci svojho európskeho pôsobenia IAD spravuje aktíva na Slovensku, v Českej republike a Slovinsku v celkovej hodnote takmer 650 mil. Eur.

„Jedným zo strategických cieľov nášho Prvého realitného fondu je investovanie do segmentu prvotriednych kancelárskych nehnuteľností v tých najlepších lokalitách. Ďalším z cieľov je zabezpečenie trvalého zhodnocovania nášho portfólia a s tým úzko súvisí profesionálna správa a starostlivosť o nehnuteľnosť. Preto sme sa rozhodli túto časť zveriť profesionálom a lídrom na trhu – tímu JLL,“ uviedol Vladimír Bolek, manažér portfólia Prvého realitného fondu a člen predstavenstva IAD Investments.

Vlajkovým kancelárskym projektom investičného fondu IAD je práve budova A novopostaveného biznis komplexu Twin City, ktorý je jediným svojho druhu na Slovensku. Twin City A ponúka vyše 16 tisíc m2 prenajímateľnej kancelárskej plochy a v súčanosti tu sídlia spoločnosti ako PWC, Merck Sharp & Dohme, BNP Paribas Slovensko, Bayer či Sfera.

Tím JLL zastreší komplexnú správu tohto objektu, ktorá obsahuje dohľad nad technickou, operatívnou, administratívnou, finančnou a rovnako marketingovou stránkou projektu. Konkrétne ide o účtovné a finančné služby, reporting, rozpočtovanie, správu prevádzkových nákladov, vzťahy s nájomcami, prenájom obchodných priestorov, koordináciu technickej správy a marketing.

„V dnešnej dobe dokáže zodpovedná správa, individuálny prístup a v neposlednom rade implementácia inovatívnych riešení priniesť majiteľom budov vysoké úspory a zníženie servisných a prevádzkových poplatkov. Som si istý, že našou odbornosťou a skúsenosťami dokážeme maximalizovať celkovú komerčnú hodnotu daného projektu,“ dodáva Filip Polomský, vedúci oddelenia Správy nehnuteľností JLL Slovensko.

O spoločnosti IAD

IAD Investments ako najstaršia slovenská správcovská spoločnosť poskytuje finančné služby v krajinách strednej Európy už od roku 1991. Svojim klientom ponúka správu investícií v podielových fondoch, sporiace programy a individuálnu správu aktív. IAD Investments je členom SASS (Slovenskej asociácie správcovských spoločností) a AKAT ČR (Asociace pro kapitálový trh ČR). V rámci svojho európskeho pôsobenia spravuje aktíva na Slovensku, v Českej republike a Slovinsku v celkovej hodnote takmer 650 mil. Eur.

O spoločnosti JLL – Oddelenie správy nehnuteľností / Property Management

JLL tím pôsobí na slovenskom trhu viac než 10 rokov a je jedným z najstarších a najskúsenejších tímov správy nehnuteľností v SR. Aktuálne má pod svojou správou portfólio všetkých typov komerčných nehnuteľností naprieč Slovenskom s celkovou prenajímateľnou plochou 250 000 m2 v hodnote majetku prevyšujúcej 377 mil. Eur. Ide napríklad o multifunkčný komplex Centrál v Bratislave, Shopping Palace na Zlatých pieskoch či portfólio prvotriednych logistických nehnuteľností, ktoré od minulého roka spravuje austrálskemu investorovi Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA). V roku 2017 pridal okrem kancelárskej budovy Twin City A aj menší komplex industriálnych nehnuteľností situovaných v hlavnom meste.