iO Partners a JLL vytvárajú preferované partnerstvo v Českej republike, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku.

Globálna spoločnosť JLL poskytujúca profesionálne služby v oblasti nehnuteľností (NYSE: JLL) a iO Partners dnes oznámili, že spoločnosť JLL prevedie svoje existujúce aktivity v oblasti prenájmu, kapitálových trhov, poradenstva pri oceňovaní nehnuteľností, riadenia projektov, prieskumu trhu a strategického poradenstva na spoločnosť iO Partners.

Obe spoločnosti vytvorili preferované partnerstvo, ktoré im umožní poskytovať služby klientom v Českej republike, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Vďaka tejto dohode bude mať iO Partners v týchto štyroch krajinách silné zastúpenie so skúsenými profesionálmi, inovatívnymi systémami, efektívnymi procesmi a silným pretrvávajúcim partnerstvom s JLL. Súčasní lídri a konatelia pobočiek budú na týchto trhoch aj naďalej viesť svoje profesionálne tímy a biznis aktivity vo všetkých predmetných krajinách.

Michael Stanton, správca private equity fondu v oblasti nehnuteľností so sídlom v USA a zakladateľ spoločnosti iO Partners, povedal: "Toto partnerstvo umožní spoločnosti iO Partners vstúpiť na strategický rastový trh a naďalej stavať na špičkových schopnostiach, ktoré spoločnosť JLL v regióne za posledných 20 rokov vybudovala. Sme nadšení, že môžeme spojiť silný etablovaný medzinárodný tím s priebojnosťou menšej spoločnosti, ktorá má všetky predpoklady na poskytovanie špičkových služieb všetkým klientom v Českej republike, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku."

Dodal: „V spolupráci so súčasnými výkonnými riaditeľmi  v jednotlivých krajinách, ktorí sa stanú partnermi spoločnosti iO Partners, zabezpečíme súčasným klientom hladký a pohodlný prechod do nového modelu spolupráce. Tím má obrovskú základňu zabehnutého úspešného podnikania so solídnymi plánmi na ďalšie rozširovanie ponuky služieb  a ich geografického dosahu.

Andy Poppink, generálny riaditeľ JLL pre trhy v regióne EMEA, povedal: "Po dôkladnom procese výberu vhodného partnera sme dospeli k modelu, ktorý je v súlade so stratégiou spoločnosti JLL poskytovať najlepšie klientské služby vo svojej triede a zároveň sa viac zameriavať na expanziu a jednotlivé príležitosti rastu na konkrétnych trhoch.

"Som presvedčený, že toto preferované partnerstvo s iO Partners poskytuje našim ľuďom a klientom v Českej republike, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku ideálnu štruktúru pre budúci úspech. Umožní spoločnostiam JLL a iO Partners ponúkať našim klientom služby najvyššej kvality a poskytovať flexibilné riešenia požiadaviek v oblasti komerčných nehnuteľností na týchto štyroch trhoch. Tešíme sa na spoluprácu s iO Partners, ktorá zabezpečí hladký prestup našich ľudí a ďalší spoločný rozvoj portfólia našich klientov v regióne."

Spoločnosť JLL si ponechá svoju divíziu Workplace Management, ktorá ponúka služby integrovaného facility managementu pre svojich globálnych klientov.

 

 

 

About iO Partners:

iO Partners (iOP) je spoločnosť poskytujúca realitno-poradenské služby so sídlom vo Viedni, ktorá ponúka kompletný balík služieb v Českej republike, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku, zameraný na prenájom, kapitálové trhy, oceňovanie nehnuteľností, projektové a developerské služby, prieskum trhu a strategické poradenstvo. Spoločnosť má vedúce postavenie v priemyselnom a kancelárskom sektore a popredný tím oceňovania nehnuteľností v regióne. Spoločnosť pokrýva regionálny trh prostredníctvom svojich kancelárií vo Viedni, Budapešti, Bukurešti,  Bratislave a Prahe, pričom má ambiciózne plány na ďalšiu expanziu podporenú skúseným tímom profesionálov a preferovaným partnerstvom so spoločnosťou JLL. Viac informácii nájdete na iopartners.sk

O spoločnosti JLL:

JLL (NYSE: JLL) je popredná spoločnosť poskytujúca profesionálne služby, ktorá sa špecializuje na správu nehnuteľností a investícií. JLL formuje budúcnosť nehnuteľností pre lepší svet tým, že využíva najmodernejšie technológie na vytváranie výnosných príležitostí, jedinečných priestorov a udržateľných realitných riešení pre svojich klientov,  ľudí a  komunity. JLL je spoločnosť z rebríčka Fortune 500 s ročným obratom 20,9 miliardy USD, pôsobí vo viac ako 80 krajinách sveta a k 31. decembru 2022 zamestnávala viac ako 103 000 pracovníkov po celom svete. JLL je obchodná značka a registrovaná ochranná známka spoločnosti Jones Lang LaSalle Incorporated. Ďalšie informácie nájdete na stránke jll.com.

Kontakt: Eva Molčanová

Telefón: +421 917 710 747

E-mail: eva.molcanova@jll.com, tel: Info@IOPartners.cz

 

Kontakt: Iva Kodjabacheva

Tel: +34 933185353

E-mail: iva.kodjabacheva@jll.com