Dedoles presunul svoje administratívne priestory do CBC II v Bratislave.

Na ploche 1 200 m2 bude združovať vyše 120 zamestnancov z oblasti marketingu, zákazníckeho servisu, digitálnych riešení a inovácií.

Jedna z najdynamickejšie rastúcich e-commerce firiem na Slovensku, spoločnosť Dedoles, otvára svoju novú slovenskú centrálu v budove CBC II developera HB Reavis. Len pred dvomi rokmi firma zamestnávala približne 20 ľudí, no koncom roka 2020 sa tieto počty niekoľkonásobne navýšili a rast e-commerce firiem poháňaný obdobím pandémie v prípade firmy Dedoles vyústil do vytvorenia 180 nových pracovných miest a do potreby hľadania nových kancelárií v Bratislave.

Z viacerých možností, ktoré dokázal bratislavský trh s kanceláriami aktuálne ponúknuť, sa spoločnosť rozhodla pre prenájom priestorov Hub Hub-u o výmere 1200 m2 a jej ďalšie ambície rastu potvrdzuje aj opcia na ďalších približne 800 m2, ktorú môže firma využiť počas najbližších rokov.

„Pri hľadaní priestorov sme zohľadňovali predovšetkým akútnu potrebu Dedolesa priniesť v krátkom čase atraktívny priestor, ktorý bude zodpovedať najnovším workplace štandardom a zároveň pokryje požiadavky rýchlo rastúcej spoločnosti. Hoci sa zadanie javilo pomerne zložité a neštandardné, podarilo sa nám vďaka spolupráci s Hub Hubom doručiť „off-market“ riešenie, ktoré bolo pre Dedoles ako ušité na mieru. Firma tak do štyroch mesiacov od zadania získala moderný a kompletne vybavený kancelársky priestor, v ktorom sa môže naďalej flexibilne rozrastať.,“ hovorí Janka Machová z realitno-poradenskej spoločnosti JLL, ktorá transakciu sprostredkovala.

„Kým v roku 2019 sme ako firma dosahovali tržby približne 15 miliónov EUR, za rok 2020 sa vyšplhali až na takmer 50 miliónov EUR a tento rok plánujeme toto číslo strojnásobiť. Za týmito výsledkami stojí hromada šikovných a talentovaných ľudí,“ vysvetľuje Ivan Simoes, Head of Facility Manager pre Dedoles. „Pri tak neuveriteľne rýchlom raste, ktorý zažívame, bolo pre nás kľúčové priviesť našich zamestnancov do prostredia, v ktorom dokážu byť produktívni, efektívni, kreatívni, motivovaní a ktoré im umožní jednoducho spolu komunikovať, interagovať a spolupracovať. V prvom okamihu bolo pre nás náročné si takýto priestor v BA vôbec predstaviť, keďže nám do rozhodovacieho procesu vstupoval element času a nové kancelárie sme potrebovali vyriešiť do pár mesiacov. Rýchlo sme ale pochopili, že hľadáme neštandardné riešenie a preto spojenie síl s odborníkmi na kancelárie z JLL bolo kľúčovým k tomu, aby sme za expresný čas štyroch mesiacov dokázali sťahovať zamestnancov do zariadeného moderného priestoru, ktorý bude centrálou pre existujúce tímy aj nových ľudí,“ dodal I. Simoes.

City Business Center Bratislava je komplex piatich budov, CBC I až CBC V developera HB Reavis, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti centrály VÚB a novo-vznikajúceho city business districtu Nivy a Stanice Nivy.