Covestro a JLL spojili sily pri výstavbe prvého centra zdieľaných služieb spoločnosti na Slovensku.

Nemecká spoločnosť Covestro, jedna z najväčších svetových spoločností vyrábajúcich polyméry, otvorila svoje nové transakčné centrum v južnej veži kancelárskej budovy Rosum v Bratislave.

V spolupráci s odbornými tímami prenájmu a projektového manažmentu realitno-poradenskej spoločnosti JLL*, firma Covestro vytvorila na ploche 2 900 metrov štvorcových  moderné a funkčné pracovné prostredie, ktoré v rámci dvoch poschodí využíva vyše 200 zamestnancov.

Spoločnosť Covestro sa zaoberá výrobou polymérov využívaných v automobilovom priemysle, zdravotníctve, IT oblasti či v domácnostiach. Svoje výrobné prevádzky má situované v 30 rôznych krajinách sveta. Úlohou nového transakčného centra na Slovensku je zastrešiť aktivity firmy súvisiace s účtovníctvom.

Radka Ličková, Leasing manager spoločnosti Penta Real Estate, hovorí: „Sme veľmi hrdí, že vo výberovom procese nového sídla tak úspešnej spoločnosti akou Covestro  je, sa podarilo uspieť nášmu najnovšiemu kancelárskemu projektu Rosum. Naša budova dnes patrí k najmodernejším na slovenskom trhu, čo dokazuje aj nedávne dosiahnutie medzinárodného certifikátu LEED Gold. Teší nás, že aj prostredníctvom našich priestorov, sme mohli prispieť k rozvoju progresívnej spoločnosti s veľkým potenciálom a sme radi, že jej môžeme poskytnúť ten najvyšší možný štandard na trhu. Covestru prajeme, aby sa na bratislavskom trhu rýchlo etabloval a podarilo sa mu napĺňať svoje vytýčené ciele.“

Michal Oparty, Vedúci oddelenia projektového manažmentu JLL Slovensko, hovorí: „Projekt Rosum sám o sebe ponúka veľa výhod v podobe moderných prvkov ako nabíjacie stanice pre elektromobily, zamestnanecké sprchy, drevené terasy, veľa zelene a pre nášho klienta Covestro priestor na dvoch podlažiach s priamym vstupom na terasu. Covestro je spoločnosťou, ktorá sa mimo svojho rozsiahlého produktového portfólia prezentuje aj ako spoločnosť, ktorá kladie veľký dôraz na pracovné prostredie. Pre zamestnancov sme preto v rámci nášho interierového návrhu zapracovali riešenia, ako sú nepriame LED osvetlenie priestorov, výškovo nastaviteľné stoly a niekoľko celoplošných individuálnych akustických riešení zabezpečujúcich vysokú akustickú pohodu, najmä v openspace.“

Jeden z najnovších administratívnych komplexov v hlavnom meste tvoria dve veže prepojené parkovacím domom. Rosum na 10-tich poschodiach ponúka vyše 20 000 m2 prenajímateľných kancelárskych plôch, 470 parkovacích miest a viac než 1 200 m2 pre maloobchod a kaviarne. Nachádza sa v mestskej štvrti Ružinov, ktorá ponúka dobré dopravné napojenie s pridanou hodnotou bezprostredného susedstva mestských parkov a vodných plôch.

JLL tím z Office Agency (oddelenie prenájmu kancelárskych nehnuteľností) zastupoval spoločnosť Covestro počas celého procesu presídlenia.

Dalibor Surový, Vedúci oddelenia kancelárskych nehnuteľností, dodáva: „Po veľmi dlhej dobe sa bratislavský kancelársky trh rozšíril o úplne nové a veľmi významné SSC nemeckej chemickej firmy Covestro. Tak ako to býva zvykom, celý proces výberu nehnuteľnosti aj napriek nízkej neobsadenosti tvoril významnú časť celého rozhodovacieho procesu.  Pri finálnom umiestnení centra, Slovensko súperilo so susedným Poľskom a som veľmi rád, že klient si vybral práve Bratislavu a nový A-čkový priestor v budove Rosum. Koniec koncov náborový proces, ktorý bol extrémne rýchly a úspešný túto správnu voľbu iba potvrdil.“

 

*Interiérový návrh zabezpečovala spoločnosť Tétris, ktorá bola založená vo Francúzsku v roku 2003 ako dodávateľ Design & Build riešení so špecializáciou na komerčné interiérové výstavby pre korporátnych klientov. V Roku 2007 Tétris kúpila spoločnosť JLL a tak rozšírila svoj záber realitného poradenstva o segment architektonicko fit-outových služieb. Od tejto doby Tétris expandoval na súčasných 570 zamestnancov v 16 krajinách sveta.


O spoločnosti Covestro

S predajmi vo výške 11,9 mld. EUR je spoločnosť Covestro jedným z najväčších svetových producentov polymérov. Jej obchodné aktivity sú zamerané na výrobu technologicky vysoko kvalitných polymérov a vývoj inovatívnych riešení pre výrobky používané v mnohých oblastiach každodenného života. Medzi hlavné segmenty patria automobilový, elektrotechnický a elektronický priemysel, stavebný a športový a rekreačný priemysel. Covestro má 30 výrobných miest po celom svete a na konci roka 2016 zamestnávala približne 15 600 ľudí (vypočítané ako ekvivalenty plných úväzkov). Viac informácií na www.covestro.com.