ABB otvára nové kancelárie v Košiciach.

ABB, popredná spoločnosť vo svete výkonových a automatizačných technológií, otvorila svoje nové kancelárie v rámci administratívneho komplexu BC Rozvojová v Košiciach.

Nové kancelárske priestory o výmere 1 000 m2, k tomu 150 m2 skladov a 50 parkovacích miest začala spoločnosť ABB, s.r.o. oficiálne využívať od apríla tohto roka. Celým procesom výberu vhodnej budovy a rovnako fit-outu nových priestorov ABB sprevádzali odborníci z realitno-poradenskej firmy JLL.

ABB je poprednou švédsko-švajčiarskou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí. S viac ako 125 ročnou históriou dnes píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie. Celosvetovo zamestnáva 132 000 ľudí a je aktívna približne v 100 krajinách. Na Slovensku rozbehla svoje aktivity začiatkom 90-tych rokov a v súčasnosti je obchodno-inžiniersko-servisnou firmou s približne 200 pracovníkmi.

„Spoločnosť ABB pristúpila k zmene kancelárskych priestorov z dôvodu modernizácie a optimalizácie pracovného prostredia. Priestory boli vytvorené v súlade s novým ABB brandingom a poskytujú zamestnancom čisté, moderné prostredie, v ktorom nájdu aj relaxačné zóny k spríjemneniu ich práce,“ vysvetľuje Sylva Pavelová, Finančná riaditeľka a konateľka spoločnosti ABB, s.r.o. Slovensko.

„Podobne ako v Bratislave aj v Košiciach vidíme rastúci apetít firiem optimalizovať alebo zmeniť svoje kancelárske priestory. Objem uzatvorených transakcií z roka na rok rastie a viacero starších budov momentálne prechádza buď čiastočnou alebo kompletnou rekonštrukcou. Môžeme povedať, že na košickom kancelársku trhu aktuálne vládne pozitívna atmosféra,“ hovorí Dalibor Surový, Vedúci oddelenia kancelárskych nehnuteľností JLL Slovensko. „ABB hľadalo modernú kancelársku lokalitu s dobrou napojenosťou na hlavné dopravné ťahy v meste. Verím, že aj toto nové sídlo v Košiciach dopomôže k pokračujúcemu úspechu a ďalšiemu rastu firmy na Slovensku,“ dopĺňa Surový.

Business Center Rozvojová ponúka 13 000 m2 kancelárskych priestorov v štandarde A a k tomu 350 parkovacích miest na Rozvojovej ulici v Košiciach. Priestory sa vyznačujú vysokou mierou flexibility, kvalitným zariadením a nadštandardnou IT infraštruktúrou. Lokalita má vynikajúce napojenie na cestné komunikácie, ponúka výbornú občiansku vybavenosť a blízkosť zastávok mestskej hromadnej dopravy.

Ján Mikula, Senior Projektový manažér JLL Slovensko dopĺňa: „Pri navrhovaní priestoru sa predovšetkým myslelo na efektivitu a flexibilitu priestoru a rovnako na pohodlie, ktoré chce firma poskytnúť svojim zamestnancom. V spolupráci s lokálnou architektonickou kanceláriou sme sa snažili o svädomité zhostenie sa tejto úlohy, čoho výsledkom je príjemný a moderný priestor s dostatočnou svetlosťou v celej hĺbke a množstvom na mieru vyrábaných nábytkových dielcov.“